top of page

O mně

IMG_0312.jpg

Laktační poradkyně
a porodní dula 

Jmenuji se Kateřina Stará, bydlím s manželem a našimi skvělými čtyřmi dětmi nedaleko Sedlčan. 

Vystudovala jsem střední a poté i vyšší zdravotnickou školu. Už při studiu jsem byla nejraději na porodních sálech a na oddělení nedonošených :)

Nyní studuji u České asociace dul (ČAD) , obor porodní dula. Již nyní mohu ženy k porodu doprovázet (výhodou pro Vás je nižší cena této služby).

Od ledna 2023 jsem certifikovanou laktační poradkyní o.z. MAMILA. Tato práce mě velmi baví a naplňuje. 

 

Bude mi velkou ctí, milé ženy, provést Vás těhotenstvím a být s Vámi u zrodu nového života.

Velmi ráda Vám též pomůžu s jakýmkoliv problémem při kojení.

Můj pohled na porod a kojení

Mám za sebou sice čtyři porody a ledacos jsem u nich zažila. Ale uvědomuju si, že každý porod je jiný a stejně tak každá žena bude mít jiné potřeby. Proto k Vám přistupuji s respektem a ctím Vaše konkrétní potřeby a představy.

 

Během kojení svých dětí jsem zažila spoustu situací, kdy to nebylo jednoduché. Zažila jsem např. kojení s kloboučky, přirostlou podjazykovou uzdičku u dcery i velký bojkot kojení. Proto se dokážu do ženy vžít, soucítit s ní a efektivně pomoci. 

Kojení je dokonalý nástroj, který my, maminky máme. Nejen že díky němu dokážeme miminko zasytit, ale kojením ho dokážeme také uklidnit, dáváme mu pocit jistoty a bezpečí, pomáháme mu usnout a v neposlední řadě mu kojením můžeme pomoci od bolesti. 

Věřím, že každá žena může prožívat naplňující a posilující porod a po něm radostné a láskyplné chvíle se svým miminkem. Velmi se těším, až u toho budu moct být s Vámi :)

bottom of page